Analiza kolorystyczna

Skontaktuj się ze mną już dziś! 607 459 368

Autor: Izabela Adamusik

Analiza kolorystyczna - wizazlodz.pl

Analiza kolorystyczna polega na określeniu typu urody za pomocą chust kolorystycznych, które są przykładane do twarzy klientki.
Pracuję według teorii Czterech Pór Roku, która zakłada, że każdy człowiek ma swoją indywidualną paletę kolorów, w których rozkwita jego naturalne piękno.
Właściwe kolory potrafią zdziałać cuda. Sprawiają, że cera wygląda świeżo i mniej widoczne są niedoskonałości - zmarszczki, przebarwienia, cienie pod oczami. Oczom dodają blasku i podbijają kolor tęczówki. Powodują, że to, co mamy na sobie, staje się naszą drugą skórą, idealnie współgrając z naszą urodą.
Teoria ta dzieli ludzi na cztery podstawowe typy kolorystyczne:


Typ kolorystyczny to ogólny wizerunek. Składa się na niego wiele czynników, tj. kolor i faktura materiałów, wielkość i typ biżuterii, fasony i style ubrań, kolory włosów oraz typ i kolorystyka makijażu. Wszystko to razem tworzy harmonijną całość. Znalezienie typu kolorystycznego jest równoznaczne z pełną metamorfozą, która pozwoli na stworzenie własnego stylu.
Spotkanie trwa około 2 godzin i należy pamiętać, że typ kolorystyczny otrzymujemy od natury przy narodzinach i nie zmienia się on przez całe życie.
Po określeniu typu kolorystycznego otrzymujesz próbnik kolorów, który pomaga w odnalezieniu odpowiednich kolorów w sklepie.